پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با تلاش نیروهای این یگان مسیرهای قاچاق چوب جنگلی از طریق استان بسته شده است.
بازدید : 24 28 فروردين 1398 ساعت 16:32 شماره :59122
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل گفت:
با تلاش نیروهای این یگان مسیرهای قاچاق چوب جنگلی از طریق استان بسته شده است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، سرهنگ یوسف فتحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تصاویر حمل چوب از طریق کامیون ها که در فضای مجازی انتشار یافت مربوط به استان های آذربایجان شرقی و غربی است که تحت کنترل یگان حفاظت منابع طبیعی استان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بررسی های بعمل آمده از این کامیون ها مشخص شد که این چوب ها قاچاق نبوده بلکه جزو گونه های باغی محسوب شده و حمل آن مانع قانونی ندارد.

فتحی با بیان اینکه جلوی قاچاق چوب در این استان با استقرار گروه های ثابث و سیار گرفته شده ، افزود: تمام مبادی ورودی و خروجی استان با همکاری پلیس راه تحت کنترل بوده و نیروهای مستقر اجازه قاچاق چوب به سودجویان را نمی دهند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در پاسگاه های ویژه منابع طبیعی نیر ، مشگین شهر ، نمین و خروجی خلخال بصورت شبانه روزی مستقر هستند و در سال گذشته هزار و 986 اصله قنداق ،23 هزار و 650 کیلوگرم زغال و ٣٠ تن هیزم توسط یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی کشف شد که بیشتر آنها از استان های همجوار وارد اردبیل شده بود.

فتحی گفت: 10 کیسه زغال هم دیروز در روستای سوهای نمین کشف و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل گفت: هماهنگی و تعامل با نیروی انتظامی نیز در بحث رسیدگی و برخورد با متخلفان و متجاوزان به عرصه های ملی و منابع طبیعی صورت گرفته و قرار شده این نیروها در زمینه سایر تخلفات حوزه منابع طبیعی کمک‌ رسان یگان حفاظت منابع طبیعی باشند.

فتحی افزود: شهروندان در زمان حضور در طبیعت و فضای سبز موارد ایمنی را رعایت کرده و از ریختن هرگونه زباله و روشن کردن آتش غیر ضروری خودداری و رعایت ایمنی را در نظر داشته باشند.

او از دوستداران و گردشگران طبیعت خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و قطع درختان و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی استان مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 اطلاع دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :