پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان رودبار استان گیلان
بازدید : 29 21 فروردين 1398 ساعت 16:0 شماره :58911

جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان رودبار استان گیلان
 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان  گیلان گفت: مامورین پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار موفق به کشف و ضبط 31 عدد گردبینه و کاتین توسکا و تحویل سه نفر از قاچاقچیان به مقامات قضایی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، سرهنگ رامین همتی با توجه به وضعیت قاچاق چوب آلات جنگلی از ابتدای امسال تاکنون، اظهار کرد: مامورین حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لاهیجان تعداد 80 اصله چوب آلات فاقد مجوز به حجم تقریبی سه مترمکعب از گونه توسکا را در قریه کورنده بخش رودبنه کشف کردند.

ایشان از توقیف چندین خودروی حامل مقطوعات چوبی غیر مجاز در محدوده شهرک صنعتی سفیدرود، توسط نیروهای پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت خبر داد و عنوان کرد: این چوب آلات دارای اقطار، گونه ها و حجم های مختلف بود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود: همچنین دپوی چوب آلات قاچاق به حجم 0.60 مترمکعب و استر هیزم به حجم 1.5 مترمکعب توسط نیروهای پاسگاه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت در حوزه خمام کشف و ضبط شد.

همتی در ادامه گفت: در عملیات گشت و کمین در منطقه سیاهرود، مامورین پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار در هنگام قطع و بارگیری، موفق به کشف و ضبط 31 اصله گردبینه و کاتین توسکا و توقیف یک دستگاه نیسان و تحویل سه نفر از قاچاقچیان به مقامات قضایی شدند.

وی اضافه کرد: نیروهای پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا نیز تعداد 52 اصله قنداق دپو شده در انبار و طویله ارتفاعات منطقه لوندویل و تعداد 95 اصله دسته بیل و 40 اصله دسته تبر غیر مجاز از یک دستگاه خودروی وانت در ایست بازرسی منطقه قلعه را کشف کردند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :