پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 1100 رأس دام غیرمجاز را از مراتع شهرستان خارج کرد.
بازدید : 140 21 فروردين 1398 ساعت 15:21 شماره :58908
یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد استان البرز،
1100 رأس دام غیرمجاز را از مراتع شهرستان خارج کرد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، حسین نعمائی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد از اخراج 1100 رأس دام غیر مجاز از مراتع شهرستان اشتهارد خبر داد.

نعمائی بیان نمود: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام، اقدام حفاظتی مهمی در زمینه ایجاد تعادل دام و مرتع در شهرستان است که به عنوان یکی از سیاست ‌های راهبردی در دستور کار اداره منابع طبیعی قرار دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد گفت: به منظور بهره‌برداری اصولی و بهینه از مراتع، حسب قوانین و مقررات مربوطه باید از ورود زود هنگام احشام، دام و همچنین دام مازاد بر ظرفیت پیش‌بینی شده در پروانه چرا به مراتع خودداری گردد.

وی با تأکید براینکه در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین و مقررات مربوط به چرای دام در مراتع با متخلفان طبق قانون و با قاطعیت رفتار می‌شود، افزود: با معرفی این افراد به مراجع قضایی پروانه بهره‌برداری آن‌ها ابطال و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

وی در ادامه گفت: در یکی از این گشت ها تعداد 400 رأس دام در منطقه قلیچ آباد مشاهده که از شهرستان بوئین زهرا وارد تاغزارهای اشتهارد گردیده که سریعا این دام ها از شهرستان اخراج و به پلاک مجاور و مربوطه شهرستان بوئین زهرا برگردانده و در مورد دیگری که تعداد 700 رأس دام از مرتع آقچه مزار شهرستان بوئین زهرا وارد مرتع تنگ بر اشتهارد گردیده بود که سریعا اخراج و با برخورد جدی یگان حفاظت، به سمت شهرستان بوئین زهرا اخراج گردید.

نعمائی عنوان کرد: مردم گزارش آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، ورود دام غیر مجاز، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی و چوب را از طریق شماره تماس 1504 شماره تماس رایگان (امداد جنگل و مرتع) فرماندهی یگان حفاظت اطلاع تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

این گزارش می افزاید: فصل بهار آغاز فصل چرای دام در اکثر مراتع شهرستان می باشد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :