پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - از ابتدای سال 98 تاکنون 3600 مترمربع از راضی ملی شهرستان اشتهارد رفع تصرف گردید.
بازدید : 133 21 فروردين 1398 ساعت 15:16 شماره :58906
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد استان البرزمطرح نمود:
از ابتدای سال 98 تاکنون 3600 مترمربع از راضی ملی شهرستان اشتهارد رفع تصرف گردید.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، حسین نعمائی رئیس اداره منابع طبیعی اشتهارد گفت: در راستای حفظ و حراست از اراضی ملی و دولتی و صیانت از بیت‌المال، در بخشی از اراضی ملی و دولتی در پلاک های حاجی آباد، عروجعلی و قوزلو رفع تصرف به عمل آمده که این مقدار از ابتدای امسال تاکنون به 3600 متر مربع رسیده است.

حسین نعمائی با غیرقانونی اعلام کردن این اقدامات، به متصرفان اراضی ملی هشدار داد درصورت عدم ترک اقدام خلاف قانون خود با برخورد قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.

حسین نعمائی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد با اشاره به تصرفات غیرقانونی مراتعِ ملی در منطقه عروجعلی این شهرستان گفت: علیرغم تشکیل پرونده و اقدامات بازدارنده این اداره در سنوات گذشته، متاسفانه برخی با عدول از قوانین همچنان سعی در تصرف عدوانی مراتع دارند.

وی افزود: وسعت اراضی ملی شهرستان اشتهارد حدود 70 هزار هکتار است که با توجه به پراکندگی حوزه و وسعت این عرصه‌ها، کار حفاظت و صیانت از این اراضی را بسیار سخت‌تر نموده است.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای صیانت و حفاظت از اراضی ملی و حفظ حقوق عامه بیت المال و در جهت برخورد قاطع با متخلفان و مجرمان و متعرضان به اراضی دولتی انجام گرفت.

نعمائی تصریح کرد: پیگیری پرونده‌ها تا حصول نتیجه و کوتاه کردن دست متجاوزان به اموال عمومی و اراضی ملی بدون هیچ‌گونه ملاحظه و با اقتدار در دستور کار قرار دارد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :